Kikosarazta a DK Karácsony Gergelyt
Az MSZP újdonsült miniszterelnök-jelöltjének Gréczy Zsolt DK-szóvivő azt üzente, szombatra meglesz a Gyurcsány Ferenc vezette párt önálló listája. Ezzel pedig egyértelművé válik, hogy nem közösködnek.
Az MSZP újdonsült miniszterelnök-jelöltjének Gréczy Zsolt DK-szóvivő azt üzente, szombatra meglesz a Gyurcsány Ferenc vezette párt önálló listája. Ezzel pedig egyértelművé válik, hogy nem közösködnek.
Az MSZP elnöke szerint politikai értelemben már eldőlt, hogy Karácsony Gergely, a Párbeszéd társelnöke a szocialisták miniszterelnök-jelöltje is - mondta Molnár Gyula az InfoRádió Aréna című műsorában. Karácsony Gergely közölte, szeretné, ha februárban árnyékkormányt hoznának létre.
Karácsony a hvg.hu-nak elmondta, mikor jöhet szóba, hogy beálljon Szél mögé.
Az Együtt alelnöke készítette a felvételt, amit 10 perc erejéig a Facebook-oldalán is megosztott.
Szabó Szabolcs azt mondta, már nagyjából tudják, hogy ki lesz az.
Teljes káosz van az ellenzéki oldalon – mondta a Népszavának a Párbeszéd és az MSZP közös miniszterelnök-jelöltje. Karácsony Gergely szerint az emberek nagy része kormányváltást akar, de az ellenzék képtelen ezt az igényt megtestesíteni.
Az MSZP elnöksége támogatja, hogy Karácsony Gergely, a Párbeszéd társelnöke legyen a baloldal közös miniszterelnök-jelöltje – közölte Gőgös Zoltán, az MSZP elnökhelyettese.
A Fidesz hátradől, és kér újabb négy évet. Minimum négyet. Néhány hónappal a választások előtt, miután az MSZP kicsinálta saját örök reménységét, kívülről igazolt miniszterelnök-jelöltet. De még nem biztos, hogy vele mennek neki a választásoknak. Közben a Fidesz a pártválasztók körében 57 százalékon áll.
Állítja: a kiragadott mondat nem a későbbi MSZP-Párbeszéd közös miniszterelnök-jelöltségéről szólt.
Egy frissen indult blogon került a nyilvánosság elé egy hangfelvétel, amelyen a Párbeszéd és az MSZP miniszterelnök-jelöltje nyíltan beszél arról: már megbánta, hogy vállalta a megbízatást.
Kinek kedvez leginkább, hogy Karácsony Gergely indul az MSZP miniszterelnök-jelöltjeként? A Fidesznek – ezt vezeti le Magyari Péter egy nappal a szocialisták döntése után.
Fontos az összefogás, de az összefogás legalább ilyen fontos, a legfontosabb azonban maga az összefogás.
Karácsony Gergely az MSZP színpadáról megüzente, ha kell, jön, Molnár Gyula pártelnök a rendezvény végén bejelentette, azt javasolja a párt elnökségének, fogadják el a Párbeszéd ajánlatát.
Viszonylag nehéz követni már, mi történt fél nap alatt az ellenzéki oldalon. A Párbeszéd miniszterelnök-jelöltje először bejelentette, hogy az Együtt helyett az MSZP-vel egyezkedne, közös listát akar, közös kormányfőjelöltet, közös programot. Aztán Szigetvári Viktor kirúgta Karácsonyt, mondván, egyedül indulnak. Most pedig megszólalt Fekete-Győr András.
A Párbeszéd miniszterelnök-jelöltje hátat fordított az Együttnek és az MSZP felé kacsingat, ez nagyon nem tetszett Szigetvári Viktornak, aki élő adásban rúgta ki őt.
A zuglói polgármester és a Párbeszéd miniszterelnök-jelöltje azt mondta, vissza kell térni ahhoz az elképzeléshez, hogy az összes ellenzéki pártnak össze kell fognia. Az Együtt máris nemet mondott a teljes összefogásra.
Ez a magyar választók közel fele.
Nem megy el a Jobbik pénteki fáklyás tüntetésére, de szolidáris a párttal a rá kiszabott állami számvevőszéki büntetés miatt – mondta Karácsony Gergely az RTL Klub Magyarul Balóval című műsorának vendégeként. A Párbeszéd és az MSZP közös miniszterelnök-jelöltje, Zugló polgármestere szerint az, amit az ÁSZ csinált a Jobbikkal, példa nélküli és felháborító, éppen annyira felháborító, mint a Jobbik politikája.
Elítéli az Együtt elnöke Karácsony Gergely faszozós szavainak kiszivárogtatását, és vizsgálatot indít, hogy kiderítse, a pártból hajtotta-e végre valaki. A kiszivárogtatás nem állt az érdekükben, és a párt értékrendjétől távol áll az ilyesmi.
Lehet, hogy nem vagyunk képben, vagy történt valami hirtelen pályamódosítás ezen a szürke decemberi vasárnapon, vagy Karácsony Gergely "faszozása" után máris hollywoodi filmszerepet kapott - mindenesetre van itt valami, amit nem értünk.